Spotkania z seniorami - KPP w Aleksandrowie Kujawskim

Spotkania z seniorami

Spotkania z seniorami

Aleksandrowscy policjanci w ramach realizacji działań prewencyjnych organizują spotkania z seniorami. W roku 2017 przeprowadzili już kilka takich spotkań, m.in. spotkali się z osobami starszymi w Oratorium św. Jana Bosko i z członkami Uniwersytetu III Wieku.

Na tego typu spotkaniach  policjanci przestrzegają  seniorów przed oszustami działającymi metodami „na wnuczka”, na policjanta”, na pracownika gazowni”. Funkcjonariusze podają konkretne przykłady przestępstw, do jakich doszło na terenie powiatu aleksandrowskiego w ostatnich miesiącach, w których ofiarami byli oszukani seniorzy. Przykłady te stają się przyczynkiem do dyskusji debatujących o oszustwach, których ofiarami stały się osoby w podeszłym wieku.

Podczas spotkania  funkcjonariusze przekazują słuchaczom także wskazówki i informacje w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Przypominają seniorom o konieczności noszenia odblasków, szczególnie w porze jesienno-zimowej, kiedy szybko zapada zmrok.

Mundurowi na takich spotkaniach podkreślają  znaczenie bezpośredniej rozmowy i wymiany poglądów na temat  bezpieczeństwa osób starszych, dodając, że dzięki takim spotkaniom mogą lepiej wsłuchać się w głos i potrzeby starszego pokolenia, po to by zwiększyć seniorom poczucie bezpieczeństwa.

Publikacja: Marta Białkowska – Błachowicz