"Trzeźwy Kierujący" na drogach powiatu aleksandrowskiego - Wiadomości - KPP w Aleksandrowie Kujawskim

Wiadomości

"Trzeźwy Kierujący" na drogach powiatu aleksandrowskiego

Data publikacji 07.05.2019

Ponad 650 kierujących pod kątem stanu trzeźwości skontrolowali wczoraj (06.05.19) aleksandrowscy policjanci. Jeden z nich zdecydował się wsiąść „za kółko” pomimo, że wcześniej spożywał alkohol. Z kolei zatrzymany do kontroli rowerzysta nie dość, że jechał po alkoholu to obowiązywał go zakaz sądowy kierowania jednośladami. To efekt działań prowadzonych przez funkcjonariuszy.

Wczoraj (06.05.19) policjanci z Aleksandrowa w godzinach 6.00 – 8.00 prowadzili działania  pn. „Trzeźwy kierujący”. W akcji brało udział łącznie 9 policjantów . Działania takie są prowadzone co jakiś czas, a mimo  tego zawsze znajdzie się nieodpowiedzialny kierowca, który jedzie „na podwójnym gazie”.

29-letni mieszkaniec powiatu aleksandrowskiego kierując samochodem osobowym marki  BMW wydmuchał ponad  promil alkoholu. Teraz za swoje bezmyślne zachowanie odpowie przed sądem. Zostało mu zatrzymane prawo jazdy.

Funkcjonariusze sprawdzali także kierujących rowerami,  jeden kierował po użyciu alkoholu. Ale to nie jest jedyne przewinienie cyklisty. Oprócz wykroczenia jakie popełnił, dopuścił się również przestępstwa z art. 244 kk, ponieważ kierował rowerem wbrew sądowemu zakazowi.

Ujawnieni sprawcy  za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowiedzą przed sądem.

 

p. o.

Oficer Prasowy

Komenda Powiatowa Policji

w Aleksandrowie Kujawskim

st. sierż. Magdalena Jóźwiak

tel. 695 880 466

Publikacja: Marta Białkowska – Błachowicz