NURD w powiecie aleksandrowskim - Wiadomości - KPP w Aleksandrowie Kujawskim

Wiadomości

NURD w powiecie aleksandrowskim

Data publikacji 11.03.2019

W piątek od wczesnych godzin rannych mundurowi z Aleksandrowa prowadzili działania związane z bezpieczeństwem niechronionych uczestników ruchu drogowego. Policjanci bacznie przyglądali się na zachowanie kierowców jak i samych pieszych. Za niestosowanie się do przepisów uczestnicy ruchu drogowego musieli liczyć się z konsekwencjami.

W piątek (08.03.2019) od godziny 6.00 do godziny 22.00 funkcjonariusze aleksandrowskiej komendy prowadzili akcję pn. Niechroniony Uczestnik Ruchu Drogowego. Działania te są cyklicznie powtarzane i mają na celu dyscyplinowanie kierujących pojazdami oraz pieszych i rowerzystów, którzy łamią prawo.

Niestety nie każdy poruszający się po drogach stosuje się do zasad zawartych w przepisach ruchu drogowego. Główną przyczyną w wyniku której dochodzi do zdarzeń drogowych jest wtargnięcie pieszego przed jadący pojazd, poruszanie się nieprawidłową stroną drogi czy też poruszanie się bez elementów odblaskowych.

Dzięki takim działaniom mundurowi zapobiegają i zwalczają zachowania powodujące główne zagrożenie niechronionych uczestników ruchu drogowego. W trakcie akcji policjanci ujawnili 47 wykroczeń.

 

 

p.o.

Oficer Prasowy

Komenda Powiatowa Policji

w Aleksandrowie Kujawskim

st. sierż. Magdalena Jóźwiak

tel. 695 880 466

Publikacja: Marta Białkowska – Błachowicz