Działania "NURD" w powiecie aleksandrowskim - Wiadomości - KPP w Aleksandrowie Kujawskim

Wiadomości

Działania "NURD" w powiecie aleksandrowskim

Data publikacji 11.02.2019

Dzisiaj (11.02.) od wczesnych godzin rannych aleksandrowscy policjanci prowadzą działania pn. „Niechroniony uczestnik ruchu drogowego”. Głównym celem działań jest zapewnienie bezpieczeństwa pieszym. W trosce o ich bezpieczeństwo, funkcjonariusze obdarowują pieszych elementami odblaskowymi.

Rowerzyści, motorowerzyści oraz piesi to grupa użytkowników dróg, która jest narażona na niebezpieczeństwo bardziej niż inni użytkownicy. Niestety nie każdy poruszający się po drogach stosuje się do zasad zawartych w przepisach prawa ruchu drogowego. Główną przyczyną zachowania się pieszego lub rowerzysty, w wyniku której dochodzi do zdarzeń drogowych jest nieostrożne wejście na jezdnię przed jadący pojazd, poruszanie się nieprawidłową stroną drogi oraz przechodzenie przez jezdnię w miejscu niedozwolonym.

Każdy kontakt pieszego, rowerzysty czy motorowerzysty z pojazdem będącym w ruchu w momencie uderzenia naraża ich na bardzo dotkliwe skutki. Osoby te w chwili zdarzenia nie są osłonięte karoserią samochodu, nie mogą liczyć na działanie poduszek powietrznych czy pasów bezpieczeństwa.

Dzisiaj policjanci z Aleksandrowa prowadzą działania „Niechroniony Uczestnik Ruchu Drogowego”. Policjanci zwracają uwagę na zachowanie się kierujących pojazdami mechanicznymi wobec niechronionych uczestników ruchu drogowego. Policjanci przypominają pieszym i rowerzystom jak ważne dla ich życia i zdrowia jest stosowanie się do przepisów drogowych. W trosce o ich bezpieczeństwo, funkcjonariusze obdarowują pieszych elementami odblaskowymi.

Publikacja: Marta Białkowska – Błachowicz