Uwaga na trudne warunki na drogach! - Wiadomości - KPP w Aleksandrowie Kujawskim

Wiadomości

Uwaga na trudne warunki na drogach!

Data publikacji 06.02.2019

Zmienne, wciąż pogarszające się warunki atmosferyczne zaskakują wielu kierowców. Drogi są mokre i śliskie. Niekorzystne warunki na drogach utrudniają jazdę i mogą być niebezpieczne. Dlatego policjanci apelują zarówno do kierujących jak i pieszych o zachowanie szczególnej ostrożności.

Tylko wczoraj (05.02.) na terenie powiatu aleksandrowskiego doszło do 3 kolizji drogowych. Na szczęście wszystkie te zdarzenia zakończyła się jedynie uszkodzeniami pojazdów.

Około godziny 18:30 na autostradzie A1 kierującemu pojazdem ciężarowym przewożącym drzewo pękła opona w wyniku czego zjechał na pas awaryjny. W wystające z naczepy drzewo uderzył inny pojazd ciężarowy, z którego wypadły drzwi. Kolejny kierujący pojazdem ciężarowym w celu uniknięcia zderzenia odbił gwałtownie w wyniku czego kierujący pojazdem osobowym m-ki BMW uderzył w bariery. Na leżące drzwi na drodze najechał kierujący iveco.

Kolejne zdarzenia drogowe miały miejsce w Turznie  i Służewie.  W Turznie na osobówkę spadł lód z jadącego przed nią dostawczego mercedesa. W wyniku tego zdarzenia uszkodzona została szyba w osobówce. W Służewie kierująca skodą w trakcie wymijania zderzyła się z jadącym z naprzeciwka volkswagenem.

Policjanci z Aleksandrowa  apelują do kierowców, aby przede wszystkim dostosowali prędkość do warunków panujących na drogach, odśnieżali swoje samochody i zachowali odstęp od pojazdu poprzedzającego. 

 

Publikacja: Marta Białkowska – Błachowicz