Wiadomości

Kolejne działania "NURD" na drogach powiatu aleksandrowskiego

Data publikacji 31.01.2019

Wczoraj (30.01.19) policjanci z aleksandrowskiej drogówki na drogach powiatu aleksandrowskiego przeprowadzili działania pn. „Niechroniony uczestnik ruchu drogowego”. Działania miały na celu przede wszystkim zapewnienie bezpieczeństwa pieszym, dlatego mundurowi wręczali najmłodszym kamizelki odblaskowe.

Piesi to grupa osób, na którą trzeba zwracać szczególną uwagę. Niestety nie każdy poruszający się po drogach stosuje się do przepisów drogowych. Główną przyczyną zachowania pieszego, w wyniku którego dochodzi do zdarzeń drogowych jest nieostrożne wejście na jezdnię przed jadący pojazd, poruszanie się nieprawidłową stroną drogi czy poruszanie się bez elementów odblaskowych.

Każdy kontakt pieszego lub rowerzysty z pojazdem będącym w ruchu naraża go na bardzo dotkliwe skutki. Dlatego też na tę grupę uczestników ruchu musimy szczególnie uważać. Niestety wciąż zdarzają się osoby, które nie stosują się do przepisów ruchu drogowego. Piesi, którzy popełniają wykroczenia powinni liczyć się z konsekwencjami za swoje postępowanie. Mundurowi najmłodszym uczestnikom, którzy nie posiadali elementów odblaskowych wręczyli kamizelki odblaskowe. 

 

p.o.

Oficer Prasowy

Komenda Powiatowa Policji

w Aleksandrowie Kujawskim

st. sierż. Magdalena Jóźwiak

tel. 695 880 466

Publikacja: Marta Białkowska – Błachowicz