"Bezpieczny pieszy" w powiecie aleksandrowskim - Wiadomości - KPP w Aleksandrowie Kujawskim

Wiadomości

"Bezpieczny pieszy" w powiecie aleksandrowskim

Data publikacji 23.01.2019

Wczoraj (22.01) od wczesnych godzin rannych aleksandrowscy policjanci przeprowadzili na drogach powiatu aleksandrowskiego działania własne pn. „Bezpieczny pieszy”. Działania trwały przede wszystkim w miejscach, gdzie najczęściej dochodzi do zdarzeń drogowych.

Piesi to grupa osób, która jest narażona na niebezpieczeństwo bardziej niż inni użytkownicy. Niestety nie każdy poruszający się po drogach stosuje się do zasad zawartych w przepisach ruchu drogowego. Główną przyczyną zachowania pieszego, w wyniku którego dochodzi do zdarzeń drogowych jest nieostrożne wejście na jezdnię przed jadący pojazd, poruszanie się nieprawidłową stroną drogi, przechodzenie przez jezdnię w miejscu niedozwolonym oraz poruszanie się bez elementów odblaskowych.

Każdy kontakt pieszego z pojazdem będącym w ruchu w momencie uderzenia naraża go na bardzo dotkliwe skutki. Osoby te w chwili zdarzenia nie są osłonięte karoserią samochodu, nie mogą liczyć na działanie poduszek powietrznych. Dlatego też na tę grupę uczestników ruchu trzeba zwracać szczególną uwagę. Niestety wciąż zdarzają się osoby, które nie przestrzegają przepisów ruchu drogowego. Funkcjonariusze drogówki ujawnili najwięcej przypadków przechodzenia w miejscu niedozwolonym, ale byli też piesi, którzy poruszają się niewłaściwą stroną drogi i nie używają elementów odblaskowych.  Wobec 24 pieszych popełniających wykroczenia funkcjonariusze zastosowali pouczenia, natomiast tym, którzy nie posiadali elementów odblaskowych policjanci wręczyli kamizelki odblaskowe.

 

p.o.

Oficer Prasowy

Komenda Powiatowa Policji

w Aleksandrowie Kujawskim

st. sierż. Magdalena Jóźwiak

tel. 695 880 466

Publikacja: Marta Białkowska – Błachowicz