Bezpieczne ferie...rozmów ciąg dalszy - Wiadomości - KPP w Aleksandrowie Kujawskim

Wiadomości

Bezpieczne ferie...rozmów ciąg dalszy

Data publikacji 23.01.2019

Wczoraj (22.01.) policjantka zajmująca się profilaktyką wraz ze Strażą Gminną spotkała się z dzieciakami, które spędzają ferie zimowe w miejscu zamieszkania. Dobrych rad udzielali w Gminnym Ośrodku Kultury w Służewie oraz Świetlicy Wiejskiej w Wilkostowie. Głównym tematem rozmów były "Bezpieczne ferie".

Dzieciakom, które nie wyjechały na ferie zimowe sołtysi zorganizowali czas w GOK- u w Służewie oraz w świetlicy w Wilkostowie. Mimo, że aura zimowa w powiecie aleksandrowskim średnio dopisała, dzieciakom pozostającym w miejscu zamieszkania nie brakuje rozrywek. Opiekunowie organizują dla nich różnego rodzaju zabawy, gry oraz zajęcia ruchowe z animatorem. Starsze dzieci mogą ćwiczyć swoje umiejętności gry w ping ponga.

Policjantka tym razem z funkcjonariuszami Straży Gminnej informowała dzieci i młodzież w  jaki sposób można spędzać czas zimowy. Przypomniała gdzie i w jaki sposób można korzystać z czasu wolnego, aby było fajnie i jednocześnie bezpiecznie. Dzieciaki chętnie opowiadały o tym jak organizują sobie czas podczas ferii. Przy okazji szeroko rozumianego tematu bezpieczeństwa nie zabrakło rozmów o podstawowych zasadach ruchu drogowego.

Na koniec spotkań dzieciaki otrzymały kolorowanki. 

 

p.o.

Oficer Prasowy

Komenda Powiatowa Policji

w Aleksandrowie Kujawskim

st. sierż. Magdalena Jóźwiak

tel. 695 880 466

Publikacja: Marta Białkowska – Błachowicz