Wiadomości

"Dojedź(MY) bezpiecznie do celu" w powiecie aleksandrowskim

Data publikacji 08.01.2019

W dniach od 14 stycznia do 27 stycznia 2019 roku odbędą się ferie zimowe w województwie kujawsko-pomorskim. Policjanci z aleksandrowskiej „drogówki” przeprowadzą w tym okresie działania pn. „Dojedź(MY) bezpiecznie do celu”, podczas których będą zwracać uwagę m.in. na stan techniczny pojazdów, trzeźwość kierujących oraz czy podróżujący korzystają z pasów bezpieczeństwa podczas jazdy.

Ferie zimowe to czas odpoczynku na różnych obozach i wycieczkach. Warto przed zimowymi atrakcjami zadbać o własne bezpieczeństwo w dotarciu i powrocie z upragnionego wypoczynku. Dlatego od14 stycznia do końca ferii w naszym województwie zostaną przeprowadzone działania pn. „Dojedź(MY) bezpiecznie do celu”. Działania w głównej mierze powiązane są z „Bezpiecznymi feriami” i skierowane są do kierujących pojazdami. Policjanci z Aleksandrowa będą w tym czasie zwracać szczególną uwagę na przestrzeganie przepisów takich jak: stosowanie się do ograniczeń prędkości, prawidłowego wyprzedzania czy korzystania z pasów bezpieczeństwa. Ponad to funkcjonariusze będą kontrolować trzeźwość kierujących oraz stan techniczny pojazdów którymi udajemy się w podróż.

 

Pamiętajmy o możliwości zgłoszenia kontroli autobusów!

Bezpieczna podróż to sprawny technicznie pojazd, posiadający odpowiednie wyposażenie  oraz trzeźwy i wypoczęty kierujący. Aby zaplanowana podróż przebiegała spokojnie i zakończyła się bezpiecznym powrotem do domu policjanci z Zespołu Ruchu Drogowego w Aleksandrowie Kujawskim  dokonują kontroli stanu technicznego autokarów oraz stanu trzeźwości kierujących.
Organizator wycieczki lub rodzic wysyłający swoją pociechę w podróż, który zdecyduje się na kontrolę autobusu powinien zgłosić potrzebę takiej kontroli telefonicznie pod nr telefonu 054 2318200.

Publikacja: Marta Białkowska – Błachowicz