Policjanci wezmą udział w akcji "Znicz" - Wiadomości - KPP w Aleksandrowie Kujawskim

Wiadomości

Policjanci wezmą udział w akcji "Znicz"

Data publikacji 29.10.2018

Jak co roku aleksandrowscy policjanci wezmą udział w akcji „Znicz”. Są to działania trwające w okresie Dnia Wszystkich Świętych. Na drogach, w okolicach cmentarzy będzie więcej policjantów. Przyjezdni mogą się spodziewać wzmożonych kontroli prędkości i trzeźwości.

Jak co roku aleksandrowscy policjanci wezmą udział w akcji „Znicz”. Na drogach, w okolicach cmentarzy będzie więcej policjantów. Przyjezdni mogą się spodziewać wzmożonych kontroli prędkości i trzeźwości.

Od 31 października do 04 listopada w ramach policyjnej akcji "Znicz" policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Aleksandrowie Kujawskim przeprowadzą wzmożone działania, celem zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom powiatu aleksandrowskiego. W związku ze wzmożonym ruchem w tych dniach pamiętajmy o podstawowych zasadach, które są najczęstszymi przyczynami wypadków.

Policjanci drogówki przypominają: dostosuj prędkość do warunków drogowych; włącz światła mijania; odpocznij po długiej trasie; za kierownicę wsiadaj trzeźwy; zwracaj uwagę na znaki drogowe, mogą być zmiany; parkuj w miejscach wyznaczonych, nie utrudniaj przejazdu innym kierowcom; nie zostawiaj cennych przedmiotów w pojeździe na widoku.


 

Będą dwie zmiany organizacji ruchu na terenie powiatu aleksandrowskiego dnia 1 listopada 2018 roku:

• na ul. Targowej w Aleksandrowie Kujawskim – ruch jednokierunkowy, wjazd z ul. Chopina i wyjazd ul. Kasztanową

• na ul. Kasztanowej w Aleksandrowie Kujawskim – ruch jednokierunkowy, wjazd ul. Targową i wyjazd ul. Salezjańską


 

Z uwagi na trwające roboty ziemne na ulicy Chopina, kierowcom udającym się na cmentarz zalecamy następujące dojazdy:

-jadącym od skrzyżowania ulic Aleja Marii Danielewicz -Zielińskiej /Przemysłowa zalecamy dojazd ulicami Stachury i Graniczną,

-jadącym od skrzyżowania z ulicami Wojska Polskiego/Dworcowa zalecamy dojazd ulicami: Słowackiego, Strażacką i Graniczną.

Wracającym z cmentarza ulicą Kasztanową zalecamy dojazd do centrum ulicami :Traugutta i Narutowicza lub ulicami Okrężna, 8-go Marca i Narutowicza.

Publikacja: Marta Białkowska – Błachowicz