Działania "Kaskadowy Pomiar Prędkości" - Wiadomości - KPP w Aleksandrowie Kujawskim

Wiadomości

Działania "Kaskadowy Pomiar Prędkości"

Data publikacji 29.10.2018

W miniony piątek (26.10.) aleksandrowscy policjanci prowadzili działania „Kaskadowy pomiar prędkości”. Celem akcji było egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości oraz eliminowanie z dróg „piratów drogowych”.

Policjanci z aleksandrowskiej drogówki po raz kolejny skoncentrowali swoje działania na eliminowaniu z naszych dróg piratów drogowych.

Miejsca statyczne kontroli prędkości, wystawione kaskadowo, wyznaczone zostały w oparciu o analizę zdarzeń drogowych oraz natężenie ruchu. Podczas policyjnych działań policjanci czuwali nad stosowaniem się uczestników ruchu do obowiązujących przepisów oraz zasad drogowych, sprawdzali prędkość z jaką poruszają się kierowcy, kontrolowali ich stan trzeźwości, stan techniczny pojazdów oraz wymagane dokumenty.

Prowadzone działania ukierunkowane są na zapewnienie bezpieczeństwa podróżujących oraz zminimalizowanie wypadków drogowych, których przyczyną jest nadmierna prędkość.

Policjanci skontrolowali 133 kierujących, w trakcie których ujawnili aż 107 przekroczeń prędkości.

Apelujemy do kierujących o ostrożną i rozważną jazdę, a także dostosowanie prędkości do zmieniających się warunków. Pamiętajmy rozsądek oraz przestrzeganie zasad prawa o ruchu drogowym mają wpływ na bezpieczeństwo na drogach.

 


 

Publikacja: Marta Białkowska – Błachowicz