Kierowcy z "procentami" - Wiadomości - KPP w Aleksandrowie Kujawskim

Wiadomości

Kierowcy z "procentami"

Data publikacji 26.10.2018

Aleksandrowscy policjanci zatrzymali wczoraj (25.10.) dwóch pijanych kierowców. Pierwszy z nich miał miał 2,6 promila alkoholu w organizmie a drugi niewiele mniej. Nieodpowiedzialni kierowcy stracili już prawo jazdy a teraz odpowiedzą za swoje zachowanie przed sądem.

Już o godzinie 11.00 policjanci z Konecka zatrzymali 46-letniego kierującego samochodem. Policjanci sprawdzili jego stan trzeźwości. Mężczyzna wsiadł za kółko mając 2,6 promila alkoholu w organizmie. Inny kierujący z „procentami”został zatrzymany kilka godzin później w Bądkowie. Okazało się, że 44-latek miał niewiele mniej niż jego poprzednik. Badanie wykazało 2,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyźni stracili prawo jazdy. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi im do 2 lat pozbawienia wolności, grzywna oraz sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

 

Policjanci apelują! Jeśli widzimy osobę, która wsiada za kierownicę po alkoholu, reagujmy.

Nie czekajmy na tragedię. Nietrzeźwy kierowca na drodze to zagrożenie dla niego samego, ale też dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu drogowego. Nie pozwólmy pijanemu kierować pojazdem – korzystać z drogi. Jeśli podejrzewamy, że kierowca jest pijany, widzimy, że pieszy zatacza się na jezdnię, poinformujmy o tym policję,

Publikacja: Marta Białkowska – Błachowicz