Wiadomości

Działani "Świeć Przykładem" na drogach powiatu aleksandrowskiego

Data publikacji 26.10.2018

Aleksandrowska „drogówka” włączyła się w działania „Świeć przykładem” prowadzone przez dwa ostatnie dni na terenie województwa kujawsko – pomorskiego. Mundurowi przypominali pieszym o obowiązku wyposażania się w elementy odblaskowe i uświadamiali, jak ważne dla bezpieczeństwa jest ich noszenie na odzieży.

Z myślą o bezpieczeństwie pieszych użytkowników dróg policjanci z Aleksandrowa cyklicznie prowadzą działania ukierunkowane właśnie na bezpieczeństwo tych „niechronionych uczestników ruchu drogowego”.

Przez ostatnie dwa dni (24-25.10.) policjanci z aleksandrowskiej „drogówki brali udział w akcji "Świeć Przykładem",organizowanej na drogach całego województwa. Celem tej akcji jest przede wszystkim przypomnienie i uświadomienie pieszym poruszającym się po drodze po zmierzchu nie tylko o obowiązku, ale również o konieczności używania elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu.

Policjanci, podczas działań, zwracali szczególną uwagę na to, czy piesi są wyposażeni w elementy odblaskowe, które poprawiają ich widoczność na drodze. Wszystkim osobom, które nie posiadały takich elementów mundurowi wręczali kamizelki odblaskowe ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Aleksandrowie Kujawskim.

Publikacja: Marta Białkowska – Błachowicz