Uwaga na zwierzęta na drodze! - Wiadomości - KPP w Aleksandrowie Kujawskim

Wiadomości

Uwaga na zwierzęta na drodze!

Data publikacji 22.10.2018

Wraz z nadejściem jesieni pogarszają się warunki drogowe. Szczególnie dokuczliwie są poranne mgły ograniczające widoczność na drodze. Pamiętajmy też, że w każdej chwili na drodze może pojawić się jakieś zwierzę. Wczoraj (21.10.) w Żabieńcu kierowca osobówki w celu uniknięcia zderzenia z bażantem zjechał na pobocze a następnie dachował.

Jak niebezpieczne może być zwierzę, nagle wybiegające na drogę, przekonał się wczoraj kierujący samochodem marki Dodge. Kierowca w celu uniknięcia zderzenia z bażantem zjechał na pobocze a następnie dachował. Na szczęście w tym przypadku ani kierujący ani jego pasażer nie odnieśli obrażeń.

W powiecie aleksandrowskim wiele dróg prowadzi nie tylko przez tereny leśne, gdzie pojawiają się dzikie zwierzęta, ale przez rejony wiejskie, w których mogą występować zwierzęta gospodarskie.

Kierujący w takich miejscach musi być przygotowany na ewentualność wtargnięcia dzikiego zwierzęcia na drogę, szczególną uwagę należy zachować zwłaszcza nocą, kiedy zwierzęta wabione blaskiem świateł wychodzą z przydrożnych lasów.

W wielu takich zdarzeniach wystarczy zachować szczególną ostrożność i zmniejszyć prędkość, by dać sobie możliwość bezpiecznego wykonania manewru w sytuacji zagrożenia.

 

Policja apeluje do kierowców, aby zwolnili i uważnie obserwowali drogę i jej otoczenie. Szczególnie wczesnym rankiem oraz w godzinach wieczornych, gdy ruch zwierząt o tej porze zdecydowanie się zwiększa.

Publikacja: Marta Białkowska – Błachowicz