Działania "Rowerzyści" w powiecie aleksandrowskim - Wiadomości - KPP w Aleksandrowie Kujawskim

Wiadomości

Działania "Rowerzyści" w powiecie aleksandrowskim

Data publikacji 18.10.2018

W miniony wtorek (16.10.) aleksandrowscy policjanci w ramach realizacji założeń wynikających z „Powiatowego programu poprawy bezpieczeństwa” prowadzili wzmożone działania pod kątem bezpieczeństwa rowerzystów. Mundurowi zwracali szczególną uwagę na wykroczenia popełniane przez rowerzystów, ale także innych uczestników ruchu drogowego. W trakcie działań zatrzymali 8 kierujących jednośladem pod wpływem alkoholu.

Działania przeprowadzone w miniony wtorek, oprócz propagowania jazdy z bezpiecznym wyposażeniem, polegają też na kontroli i prewencji rowerzystów. Wszystko ma na celu zmniejszenie liczby zdarzeń drogowych powodowanych przez kierujących rowerami, pieszych oraz na eliminowanie z ruchu poruszających się jednośladami pod wpływem alkoholu. Policjanci zwracają szczególną uwagę na zachowanie właściwych relacji kierujący - rowerzysta, a także na zgodne z przepisami poruszanie się pieszych.

 Przeprowadzone działania mają na celu uświadomienie kierującym, jakie zagrożenie niesie za sobą kierowanie rowerem pod wpływem alkoholu oraz nie przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

 W trakcie działań policjanci zatrzymali 8 kierujących pod wpływem alkoholu.

 

Publikacja: Marta Białkowska – Błachowicz