Działania "Trzeźwy Kierujący" w powiecie aleksandrowskim - Wiadomości - KPP w Aleksandrowie Kujawskim

Wiadomości

Działania "Trzeźwy Kierujący" w powiecie aleksandrowskim

Data publikacji 12.10.2018

Wczoraj (11.10.) aleksandrowscy policjanci przeprowadzili działania pod kryptonimem „Trzeźwy kierujący”. W trakcie działań przeprowadzili 700 badań na zawartość alkoholu i zatrzymali 2 nietrzeźwych kierujących samochodem. Teraz nieodpowiedzialnym zachowanie kierowców zajmie się sąd, który orzeknie między innymi przez jaki okres osoby nie będą mogły kierować pojazdami.

Policyjna akcja przebiegała dwuetapowo. Pierwszy jej etap rozpoczął się o godzinie 5 rano, a zakończyła o godzinie 8, kolejny rozpoczął się o 18 i trwał trzy godziny.Policjanci wyposażeni w przenośne urządzenia do badania stanu trzeźwości prowadzili  działania, których celem była poprawa bezpieczeństwa użytkowników dróg i eliminowanie z ruchu tych, którzy stwarzają realne zagrożenia, przede wszystkim nietrzeźwych kierowców. Na drogach naszego powiatu policjanci skontrolowali  700  kierujących.

Efektem wczorajszych działań jest zatrzymanie 2 kierujących samochodem, którzy zdecydowali się na jazdę w stanie nietrzeźwości. W tych przypadkach policjanci zatrzymali kierującym prawo jazdy.

 

Publikacja: Marta Białkowska – Błachowicz