Policjanci zatrzymali kierowcę pod wpływem amfetaminy - Wiadomości - KPP w Aleksandrowie Kujawskim

Wiadomości

Policjanci zatrzymali kierowcę pod wpływem amfetaminy

Data publikacji 10.10.2018

Dzisiaj (10.10.) około godziny 2.00 policjanci z aleksandrowskiej „patrolówki” zauważyli na ulicy Okrężnej podejrzanie poruszający się pojazd marki Nissan. Siedzący za kierownicą 38-latek miał cofnięte uprawnienia do kierowania. To nie koniec jego przewinień.

Kierujący został bardzo szybko zatrzymany do kontroli drogowej. W trakcie prowadzonych czynności okazało się że kierujący nissanem mężczyzna ma cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami. Jego zachowanie wzbudziło podejrzenia mundurowych więc poddano go badaniu na obecność środków odurzających oraz substancji psychotropowych w jego organizmie. 

Badanie dało pozytywny wynik, 38- latek znajdował się pod wpływem amfetaminy. Dodatkowo policjanci znaleźli przy zatrzymanym ten sam narkotyk. Mężczyźnie niezwłocznie pobrano krew do dalszych badań.

 

Tym samym zatrzymany popełnił trzy przestępstwa. Odpowie za kierowanie samochodem pod wpływem środków odurzających i pomimo cofniętych uprawnień i posiadał przy sobie amfetaminę. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

Publikacja: Marta Białkowska – Błachowicz