Miała 2,8 promila, zatrzymali ją przypadkowi przechodnie - Wiadomości - KPP w Aleksandrowie Kujawskim

Wiadomości

Miała 2,8 promila, zatrzymali ją przypadkowi przechodnie

Data publikacji 05.10.2018

Czujnością i odpowiedzialnością wykazali się mieszkańcy naszego powiatu, którzy nie pozostali obojętni na sygnały świadczące o tym że kierująca samochodem kobieta może być pod wpływem alkoholu. Badanie przeprowadzone przez policjantów z drogówki wykazało, że 52-letnia kierująca oplem miała blisko 2,8 promila alkoholu w organizmie.

Wczoraj (04.10.) około godziny 15.00, dyżurny aleksandrowskiej komendy otrzymał telefoniczne zgłoszenie o nietrzeźwej kierującej w Ciechocinku.

Z relacji świadków wynikało, że kobieta wjechała na chodnik przy sklepie. Następnie wyszła z samochodu, ale miała duże problemy z poruszaniem się. Przypadkowe osoby przebywające w rejonie sklepu nie pozostały obojętne i zabrały kobiecie kluczyki, uniemożliwiając tym samym dalszą jazdę.

Przeprowadzone przez patrol policji badanie stanu trzeźwości wykazało, że 52-letnia mieszkanka Ciechocinka miała blisko 2,8 promila alkoholu w organizmie. Pijana kierująca odpowie za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości.

Dzięki odwadze i determinacji przypadkowej osoby nie doszło do wypadku, nie ucierpiał też żaden przechodzień.

 

Publikacja: Marta Białkowska – Błachowicz