Działania "Pasy" w powiecie aleksandrowskim - Wiadomości - KPP w Aleksandrowie Kujawskim

Wiadomości

Działania "Pasy" w powiecie aleksandrowskim

Data publikacji 01.10.2018

W miniony piątek (28.09.) na drogach powiatu aleksandrowskiego prowadzona była akcja PASY. Miała ona na celu ograniczenie skutków wypadków drogowych, które wynikają z niezapinania pasów bezpieczeństwa oraz nieużywania urządzeń służących do przewozu młodych pasażerów.

Obowiązek zapinania pasów jest nagminnie łamany przez kierujących oraz pasażerów, którzy nie zdają sobie sprawy, że zapięte pasy bezpieczeństwa mogą często uchronić przed poważnym urazem, utratą zdrowia, a nawet śmiercią w wypadku drogowym. W trakcie działań policjanci kontrolowali kierujących samochodami głównie pod kątem wywiązywania się z obowiązku używania pasów bezpieczeństwa zarówno przez kierujących oraz pasażerów. Kontrole drogowe obejmowały również aspekt bezpieczeństwa przewozu dzieci, w szczególności prawidłowego użycia fotelików dla dzieci.

Pamiętajmy, że niestosowanie się do obowiązku zapinania pasów bezpieczeństwa wiąże się z konsekwencjami finansowymi. Brak pasów u kierującego skutkuje mandatem w wysokości 100 zł oraz 2 pkt karnymi, natomiast przewożenie dziecka w sposób niezgodny z przepisami to mandat w wysokości 150 zł i aż 6 pkt karnych. Nie zapominajmy jednak, że zapinanie pasów to przede wszystkim bezpieczeństwo podczas podróży. Pasy niejednokrotnie uchroniły uczestników ruchu  przed poważnym urazem, utratą zdrowia, a nawet tragiczną śmiercią podczas wypadku drogowego.

Publikacja: Marta Białkowska – Błachowicz