Dzieci odwiedziły aleksandrowskich policjantów - Wiadomości - KPP w Aleksandrowie Kujawskim

Wiadomości

Dzieci odwiedziły aleksandrowskich policjantów

Data publikacji 21.09.2018

Wczoraj (20.09.) przedszkolaki z Przedszkola Sióstr Służebniczek w Aleksandrowie Kujawskim odwiedziły naszą komendę. W trakcie wizyty dzieci zapoznały się z pracą aleksandrowskich policjantów. Dowiedziały się, kto to jest policjant dyżurny, technik kryminalistyki i czym się zajmują. Wysłuchały też policyjnych porad dotyczących bezpieczeństwa oraz sposobów unikania zagrożeń związanych ze spotkaniem z nieznajomym.

Aleksandrowskich policjantów odwiedziły dzieci z Przedszkola Sióstr Służebniczek w Aleksandrowie Kujawskim. Spotkania z dziećmi ożywiły policyjne korytarze, bo zwiedzanie komendy było nie lada przeżyciem. Dzieci miały okazję poznać „od wewnątrz” specyfikę służby w Policji, obejrzeć sprzęt i umundurowanie wykorzystywane przez funkcjonariuszy.

Największe zainteresowanie wzbudziła wizyta u oficera dyżurnego oraz pobieranie odcisków palców.  Najmłodsi zobaczyli też w jaki sposób przyjmowane są zgłoszenia na stanowisku dyżurnego. Dzieci obejrzały film „Bezpieczna droga z radami SpongeBoba”. Dowiedziały się jak bezpiecznie przechodzić przez ulicę, dlaczego warto zapinać pasy i jeździć w fotelikach.

 

Publikacja: Marta Białkowska – Błachowicz