Działania "Trzeźwy Kierujący" - Wiadomości - KPP w Aleksandrowie Kujawskim

Wiadomości

Działania "Trzeźwy Kierujący"

Data publikacji 04.07.2018

Policjanci z aleksandrowskiej „drogówki” przeprowadzili dzisiaj (04.07.) działania pn. „Trzeźwy kierujący”, w trakcie której sprawdzili stan trzeźwości ponad 1300 kierujących. Trzech z nich kierowało po alkoholu.

Dzisiaj (04.07.) policjanci z aleksandrowskiej „drogówki” prowadzili działania „Trzeźwy kierujący”. Były one ukierunkowane na ujawnianie i eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierowców, a co za tym idzie na zwiększenie bezpieczeństwa na drodze. Podczas działań funkcjonariusze skontrolowali ponad 1300 kierujących. Niestety ,trzech z nich zdecydowało się na jazdę samochodem będąc pod działaniem alkoholu. Pierwszy z zatrzymanych mężczyzn kierował samochodem osobowym w stanie po użyciu alkoholu a kolejnych dwóch w stanie nietrzeźwości.

 

PAMIĘTAJMY!!! Jeżeli nie mamy pewności co do stanu trzeźwości, nie wsiadajmy za kierownicę! Konsekwencją jazdy po alkoholu, w przypadku wykroczenia jest kara aresztu lub grzywny, natomiast przestępstwa do 2 lat pobawienia wolności. W obu przypadkach grozi utrata uprawnień do kierowania i należy się liczyć z dolegliwymi kosztami finansowymi.

 

Publikacja: Marta Białkowska – Błachowicz