Pijany 52-latek wjechał na prywatną posesję - Wiadomości - KPP w Aleksandrowie Kujawskim

Wiadomości

Pijany 52-latek wjechał na prywatną posesję

Data publikacji 03.07.2018

Wczoraj (02.07.) w ręce aleksandrowskich policjantów wpadł 52-letni mieszkaniec naszego powiatu. Mężczyzna mając ponad 2 promila alkoholu w organizmie kierował samochodem. Najprawdopodobniej z powodu nadmiernej prędkości stracił nad nim panowanie i wjechał na prywatną posesję, z której nie był już w stanie wyjechać. Za nieodpowiedzialne zachowanie będzie odpowiadał przed sądem.

Do zdarzenia doszło wczoraj około godziny 20.00 w Gęsinie. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierowca volkswagena nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze. W pewnym momencie stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na pobocze a następnie wjechał na prywatną posesję. Policjanci, którzy przyjechali na miejsce zdarzenia, od razu zauważyli, że kierowca może być pod wpływem alkoholu. Zbadano go alkomatem, który wykazał ponad 2 promila alkoholu w organizmie. Teraz 52-latek odpowie za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości oraz spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Policjanci zatrzymali wczoraj jego prawo jazdy.

Sprawca zdarzenia może mówić o ogromnym szczęściu, że nie odniósł poważnych obrażeń oraz nie wyrządził krzywdy innym. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

Publikacja: Marta Białkowska – Błachowicz