Wakacyjne spotkania z przedszkolakami - Wiadomości - KPP w Aleksandrowie Kujawskim

Wiadomości

Wakacyjne spotkania z przedszkolakami

Data publikacji 28.06.2018

Wczoraj (27.06) policjanci zajmujący się profilaktyką społeczną i nieletnich spotkali się z przedszkolakami. Tym razem odwiedzili najmłodszych z przedszkola „Bim Bam Bino” w Aleksandrowie oraz „Akademia Malucha” w Ciechocinku. Głównym tematem spotkań były „Bezpieczne wakacje”.

Najpopularniejszą formą spędzania wakacji są wszelkiego rodzaju atrakcje związane z wodą. Dlatego też mundurowi przede wszystkim opowiadali jak bezpiecznie korzystać ze zbiorników wodnych. Przedszkolaki chętnie odpowiadali na zadawane pytania i brali czynny udział w pogadance. „Starszaki” uświadamiali młodszych kolegów i koleżanki jakie zagrożenia „czyhają” na nich nad morzem czy nad jeziorem.

Policjanci mówili również jak bezpiecznie spędzać czas w górach, a także na wsi, gdzie najmłodsi mogą spotkać się z różnymi maszynami rolniczymi. Przypomniano również o zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a także jak się zachowywać w przypadku napotkania „obcej osoby”. Nieodłącznym elementem pogadanek z dziećmi jest przypomnienie numerów alarmowych.

W ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” dzieci otrzymały ulotki z informacjami jak bezpiecznie korzystać z kąpielisk. Na zakończenie spotkania mundurowi z Aleksandrowa życzyli przedszkolakom oraz ich opiekunom udanego i bezpiecznego wypoczynku.


 


 

p.o.

Oficer Prasowy

Komenda Powiatowa Policji

w Aleksandrowie Kujawskim

sierż. Magdalena Jóźwiak

tel. 695 880 466

Publikacja: Marta Białkowska – Błachowicz