Za udzielenie korzyści majątkowej stanie przed sądem - Wiadomości - KPP w Aleksandrowie Kujawskim

Wiadomości

Za udzielenie korzyści majątkowej stanie przed sądem

Data publikacji 20.06.2018

60 - latek kierujący samochodem volkswagen chcąc uniknąć kary za swój pośpiech wręczył policjantom z Aleksandrowa banknot dwustuzłotowy. Mężczyzna za ten czyn odpowie przed sądem. Przestępstwo to jest zagrożone karą do 10 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj (19.06) policjanci z Aleksandrowa w miejscowości Siniarzewo droga wojewódzka 252 zatrzymali do kontroli samochód m-ki VW, którego kierujący wyraźnie gdzieś się spieszył. Jak wszystkim kierowcom wiadomo dozwolona prędkość w terenie zabudowanym wynosi 50 km/h. Kierowca volkswagena znacznie przekroczył tę prędkość i o mały włos nie stracił prawa jazdy.W trakcie wykonywania czynności funkcjonariusz z drogówki poinformował kierującego, że za popełnione wykroczenie nakłada mandat karny w wysokości 300 zł i 8 pkt karnych.

Mieszkaniec powiatu inowrocławskiego uznał, że kontrolę można „załatwić inaczej” i wręczył policjantom banknot o nominale 200 złotych. Funkcjonariusze poinformowali mężczyznę, że za to co właśnie zrobił zostaje zatrzymany. Banknot został zabezpieczony, a mężczyznę przewieziono do Komendy w Aleksandrowie Kujawskim, gdzie usłyszał już zarzut.


 

p.o.

Oficer Prasowy

Komenda Powiatowa Policji

w Aleksandrowie Kujawskim

sierż. Magdalena Jóźwiak

tel. 695 880 466

Publikacja: Marta Białkowska – Błachowicz