Wiadomości

I Kujawski Maraton Profilaktyczny z aleksandrowskimi policjantami

Data publikacji 19.06.2018

Rozmowy o bezpieczeństwie to szczególnie ważny temat zwłaszcza przed zbliżającymi się wakacjami. W miniony weekend odbył się I Kujawski Maraton Profilaktyczny, w który włączyli się też aleksandrowscy policjanci. Oprócz zabaw na świeżym powietrzu policjanci rozmawiali też z młodzieżą o konsekwencjach zażywania dopalaczy i środków narkotycznych.

W miniony weekend w szkole w Stawkach odbył się I Kujawski Maraton Profilaktyczny, w którym wzięli udział aleksandrowscy policjanci. Przedsięwzięcie zorganizowali Wójt Gminy Aleksandrów Kujawski i Dyrektor Zespołu Szkół w Stawkach. Maraton trwał 2 dni i zgromadził dzieci i młodzież także spoza naszego powiatu. W trakcie pierwszego dnia trwania maratonu policjanci spotkali się z młodzieżą w budynku szkoły. Tam przez kilka godzin rozmawiali z młodzieżą, podzieloną na 12 grup, o konsekwencjach zażywania dopalaczy i środków narkotycznych. Uczestnicy mogli tez dowiedzieć się jakie czekają ich konsekwencje za zachowania niezgodne z prawem.

Drugiego dnia trwania maratonu policjanci uczestniczyli w festynie zorganizowanym na stadionie w Stawkach. Mundurowi wspólnie ze Strażą Gminną przygotowali dla uczestników wiele atrakcji. Każdy mógł zasiąść za kierownicą i radiowozu i poznać specyfikę pracy policjanta. Dzieci chętnie przymierzały policyjny kask i brały udział w przygotowanych przez policjantów konkursach. Na imprezie nie zabrakło też przewodników psów policyjnych z Lindą, która prezentowała swoje umiejętności.

Publikacja: Marta Białkowska – Błachowicz