Wiadomości

Aleksandrowscy policjanci zajęli III miejsce na manewrach ratowniczych

Data publikacji 11.06.2018

W minioną niedzielę (10.06.) aleksandrowscy policjanci uczestniczyli w manewrach ratowniczych zorganizowanych przez Wójta Gminy Aleksandrów Kujawski i Komendanta Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej, które wpisują się w ramy programu „Kręci mnie bezpieczeństwo”. W trakcie zawodów odbywał się festyn, na którym policjanci rozdawali kamizelki odblaskowe i rozmawiali o bezpieczeństwie. Drużyna policyjna zajęła III miejsce.

W niedzielę w miejscowości Rożno Parcele odbyły się manewry ratownicze w których udział wzięli aleksandrowscy policjanci. W trakcie zawodów 10 drużyn zmagało się z sytuacjami symulowanymi m.in. podtopieniem, resuscytacją osoby dorosłej i dziecka, upadkiem z wysokości, ranami kłutymi. Nasza policyjna drużyna zajęła 3 miejsce.

W trakcie trwania zawodów odbywał się festyn dla mieszkańców w który również włączyli się aleksandrowscy policjanci. W ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo” mundurowi rozdawali kamizelki odblaskowe i rozmawiali o bezpieczeństwie z najmłodszymi. Nie mogło zabraknąć naszych czworonożnych funkcjonariuszy. Przewodnicy w trakcie trwania festynu zaprezentowali umiejętności Lindy.

Publikacja: Marta Białkowska – Błachowicz