Wiadomości

Policjanci z Aleksandrowa wzięli udział w XV mityngu lekkoatletycznym "Zwinne Misie 2018"

Data publikacji 08.06.2018

Aleksandrowscy policjanci uczestniczyli w XV mityngu lekkoatletycznym „Zwinne Misie 2018” zorganizowanym przez Zespół Szkół Specjalnych nr 3 w Aleksandrowie Kujawskim. Pokazy z udziałem policyjnych psów, radiowozy i ogrom pozytywnej energii to namiastka tego, co przygotowali mundurowi specjalnie na spotkanie z dziećmi wymagającymi szczególnej opieki i troski.

Zespół Szkół Specjalnych nr 3 w Aleksandrowie Kujawskim zorganizował XV mityng lekkoatletyczny „Zwinne Misie 2018” na który zaproszenie przyjęli także aleksandrowscy policjanci. Osoby uczęszczające do tej placówki to dzieci niepełnosprawne i młodzież wymagająca szczególnej opieki i troski. Mundurowi przygotowali na spotkanie z nimi moc atrakcji. 
Na początek przewodnicy psów służbowych , rozmawiali z uczniami na temat pracy jaką wykonują z psami. Oczywiście nie mogło zabraknąć prezentacji umiejętności psa policyjnego Lindy.
Dzieci mogły także z bliska przyjrzeć się elementom wyposażenia policjanta w tym pałki i kajdanek. O bezpieczeństwie przed zbliżającymi się wakacjami opowiedział policyjny profilaktyk.

Na specjalne życzenie dzieci na zakończenie imprezy zawyły też policyjne syreny. 

Publikacja: Marta Białkowska – Błachowicz