Wakacje zbliżają się dużymi krokami - Wiadomości - KPP w Aleksandrowie Kujawskim

Wiadomości

Wakacje zbliżają się dużymi krokami

Data publikacji 06.06.2018

Czerwiec jest ostatnim miesiącem, w którym możemy zobaczyć szkoły pełne uczniów. Z uwagi na zbliżający się wypoczynek letni mundurowi spotykają się z uczniami w ramach przypomnienia jak bezpiecznie spędzać wakacje.

W poniedziałek (04.06) aleksandrowscy policjanci uczestniczyli w Sympozjum połączone z warsztatami na temat „Bezpieczne wakacje”, którego organizatorem było Kolegium Kujawskie X.X. Salezjanów w Aleksandrowie Kujawskim.

Spotkanie miało na celu przypomnienie jak się zachowywać, aby bezpiecznie spędzać wakacje. Funkcjonariusze rozmawiali z uczniami na temat zachowania się w czasie wypoczynku nad wodą, w górach czy też na „własnym podwórku”. Przypomniane zostały również przepisy obowiązujące w ruchu drogowym.

W spotkaniu brali udział również przewodnicy psów służbowych , którzy rozmawiali z uczniami na temat pracy jaką wykonują z psami. Oczywiście nie mogło zabraknąc prezentacji umiejętności psa policyjnego „Lindy”.

„Wisienką na torcie” była scena przedstawiająca zatrzymanie sprawców pobicia i uszkodzenia samochodu, w której główną rolę zagrali uczniowie z tejże szkoły.

 

 

p.o.

 

Oficer Prasowy

Komenda Powiatowa Policji

w Aleksandrowie Kujawskim

sierż. Magdalena Jóźwiak

tel. 695 880 466

Publikacja: Marta Białkowska – Błachowicz