Wiadomości

Za próbę wręczenia łapówki policjantom odpowie przed sądem

Data publikacji 04.06.2018

19-letni kierowca samochodu m-ki BMW chcąc uniknąć kary za zbyt brawurową jazdę próbował przekupić aleksandrowskich policjantów. Mężczyzna za to przestępstwo odpowie przed sądem. Grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.  

Wczoraj (03.06.) funkcjonariusze aleksandrowskiej drogówki w miejscowości Siniarzewo na drodze wojewódzkiej nr 252 zatrzymali do kontroli samochód m-ki BMW. Kierowca przekroczył bowiem dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o 72 km/h. W trakcie kontroli kierujący został poinformowany, że za popełnione wykroczenie zostanie nałożony na niego mandat karny w wysokości 500 zł i 10 punktów karnych oraz, że zostanie mu zatrzymane prawo jazdy.

Mieszkaniec powiatu radziejowskiego oświadczył, że niepotrzebny jest mandat, że na pewno „mogą się dogadać”. W zamian za odstąpienie od czynności służbowych kierujący zaproponował policjantom przyjęcie korzyści majątkowej w kwocie 500 zł.

Funkcjonariusze poinformowali 19-latka, że właśnie popełnił przestępstwo i zostaje zatrzymany. Samochód został przekazany osobie wskazanej przez kierującego, a on sam spędził noc w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych.

 

 

p.o.

Oficer Prasowy

Komenda Powiatowa Policji

w Aleksandrowie Kujawskim

sierż. Magdalena Jóźwiak

tel. 695 880 466

 

 

Publikacja: Marta Białkowska – Błachowicz