Trwaja działania "Bezpieczny Weekend- Boże Ciało 2018" - Wiadomości - KPP w Aleksandrowie Kujawskim

Wiadomości

Trwaja działania "Bezpieczny Weekend- Boże Ciało 2018"

Data publikacji 01.06.2018

To już kolejny w tym roku przedłużony weekend. Policjanci aleksandrowskiej drogówki również włączyli się do działań „Bezpieczny weekend – Boże Ciało 2018”, które potrwają do godz. 22.00 w niedzielę. Wzmożone działania na drogach prowadzone są głównie w trosce o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego.

Podczas działań „Bezpieczny Weekend- Boże Ciało 2018”, które potrwają aż do godziny 22.00 w niedzielę należy spodziewać się częstszych kontroli drogowych. Policjanci zwracają uwagę na stan techniczny pojazdów i sposób przewożenia pasażerów. Nie ma taryfy ulgowej dla piratów drogowych nie przestrzegających ograniczeń prędkości czy wyprzedzających "na trzeciego". Funkcjonariusze prowadzą również wzmożone kontrole stanu trzeźwości kierowców.

Apelujemy do kierowców o dostosowanie prędkości do zmieniających się warunków atmosferycznych, stanu drogi, widoczności oraz natężenia ruchu. Pogoda może być zmienna, dlatego pamiętajmy o możliwości wystąpienia wysokich temperatur, ale również opadów deszczu. Zbyt wysoka temperatura wpływa również na samopoczucie i psychomotorykę, zarówno kierowców pojazdów, jak i pieszych. Dlatego, będąc użytkownikiem drogi warto pamiętać o bezpieczeństwie własnym oraz innych.

Publikacja: Marta Białkowska – Błachowicz