Działania "Trzeźwy Kierujący" - Wiadomości - KPP w Aleksandrowie Kujawskim

Wiadomości

Działania "Trzeźwy Kierujący"

Data publikacji 29.05.2018

Policjanci z aleksandrowskiej „drogówki” przeprowadzili wczoraj działania pn. „Trzeźwy kierujący”, w trakcie której sprawdzili stan trzeźwości ponad 1000 kierujących. Dwóch z nich kierowało po alkoholu.

Wczoraj (28.05.) policjanci z aleksandrowskiej „drogówki” prowadzili działania „Trzeźwy kierujący”. Były one ukierunkowane na ujawnianie i eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierowców, a co za tym idzie na zwiększenie bezpieczeństwa na drodze. Podczas działań funkcjonariusze skontrolowali ponad 1000 kierujących. Niestety ,dwóch z nich zdecydowało się na jazdę będąc pod działaniem alkoholu. Pierwszy z zatrzymanych mężczyzn kierował samochodem osobowym w stanie po użyciu alkoholu a kolejny motorowerem w stanie nietrzeźwości.

 

PAMIĘTAJMY!!! Jeżeli nie mamy pewności co do stanu trzeźwości, nie wsiadajmy za kierownicę! Konsekwencją jazdy po alkoholu, w przypadku wykroczenia jest kara aresztu lub grzywny, natomiast przestępstwa do 2 lat pobawienia wolności. W obu przypadkach grozi utrata uprawnień do kierowania i należy się liczyć z dolegliwymi kosztami finansowymi.

 

Publikacja: Marta Białkowska – Błachowicz