Wiadomości

Wypadek drogowy- wspólne ćwiczenia policjantów, strażaków i ratowników

Data publikacji 27.04.2018

Zderzenie samochodu osobowego z autobusem przewożącym dzieci, ofiary śmiertelne i kilkanaście osób rannych przetransportowanych do szpitala, to bilans wypadku, do którego doszło wczoraj w Ciechocinku. Zdarzenie to okazało się na szczęście tylko scenariuszem ćwiczeń dla funkcjonariuszy służb ratunkowych: Policji, Straży Pożarnej i Ratownictwa Medycznego. Ćwiczenia miały na celu praktyczne sprawdzenie opracowanych procedur ratunkowych w przypadku wypadku drogowego z udziałem wielu osób.

Wczoraj (26.04.) aleksandrowscy policjanci wspólnie ze strażakami i ratownikami medycznymi wzięli udział w inscenizacji wypadku drogowego. Do zdarzenia doszło w Ciechocinku a działaniom służb ratowniczych przyglądały się dzieci i młodzież ze szkół w Ciechocinku.

Zaczęło się od zgłoszenia o wypadku drogowym, w którym brał udział autobus przewożący dzieci i osobówka. W wyniku czołowego zderzenia tych pojazdów kilkanaście osób zostało rannych a 2 poniosły śmierć na miejscu.

Policjanci z aleksandrowskiej „drogówki”, nie tylko zabezpieczali miejsce uniemożliwiając osobom postronnym dostęp z zewnątrz, ale także aktywnie uczestniczyli w akcji, wynosząc ranne osoby z autobusu. Przybyłe na miejsce załogi straży pożarnej przy użyciu nowoczesnego sprzętu zajęły, się wydobyciem wszystkich osób z pojazdów, ich segregacją i udzielaniem pierwszej pomocy.

Dzieci i młodzież mogły obserwować, krok po kroku, jak wyglądają działania służb ratunkowych na miejscu zdarzenia oraz jaka odpowiedzialność na nich ciąży.

 

Publikacja: Marta Białkowska – Błachowicz