Wiadomości

Policjanci rozmawiali z młodzieżą o narkotykach i dopalaczach

Data publikacji 17.04.2018

Dzisiaj aleksandrowscy policjanci gościli u siebie licealistów z Zespołu Szkół Towarzystwa Salezjańskiego. Z już „prawie” dorosłymi uczniami rozmawiali o skutkach zażywania narkotyków i dopalaczy. W spotkaniu uczestniczył również Komendant Powiatowy Policji w Aleksandrowie Kujawskim mł. insp. Andrzej Kłos.

Dzisiaj (17.04.) policjanci zajmujący się profilaktyką przeprowadzili zajęcia edukacyjne z uczniami w budynku naszej jednostki. W spotkaniu uczestniczył również szef aleksandrowskich policjantów. Tematem przewodnim prowadzonej pogadanki były skutki zażywania środków odurzających a także odpowiedzialność karna osób nieletnich i dorosłych za posiadanie i udzielenie, rozprowadzanie tych substancji w świetle obowiązującego prawa karnego. Policjanci rozpoczęli spotkanie przedstawieniem prezentacji multimedialnej obejmującej problematykę dotyczącą zagrożeń związanych z zażywaniem narkotyków i dopalaczy.

W drugiej części spotkania policjanci prowadzili luźne rozmowy z uczniami na temat, skutków prawnych , fizycznych, psychicznych, a przede wszystkim społecznych związanych z zażywaniem środków psychoaktywnych.

Przeprowadzone spotkanie miała na celu pokazać młodym ludziom, jakie zagrożenia dla życia i zdrowia wywołują środki odurzające i psychoaktywne, jakie są konsekwencje prawne ich posiadania oraz przybliżyć problematykę związaną z uzależnieniami. 

Publikacja: Marta Białkowska – Błachowicz