Aleksandrowscy policjanci spotkali się z działkowcami - Wiadomości - KPP w Aleksandrowie Kujawskim

Wiadomości

Aleksandrowscy policjanci spotkali się z działkowcami

Data publikacji 16.04.2018

Policjanci z Aleksandrowa spotkali się wczoraj (15.04.) z działkowcami, by porozmawiać o ich bezpieczeństwie, ale także wsłuchać się w głos mieszkańców Aleksandrowa na temat zagrożeń, z jakimi spotykają się na co dzień.

Korzystając z okazji policjanci przypominali właścicielom ogrodów działkowych zasady właściwego zabezpieczenia mienia, które pozostawiają w domkach letniskowych czy altanach ogrodowych.  Zwrócili również uwagę na ogromną potrzebę zachowania czujności sąsiedzkiej, która w wielu przypadkach zapobiega wielu zdarzeniom szczególnie na terenie ogrodów działkowych gdzie wszyscy sąsiedzi się znają i bez problemu zauważą osobę nieznajomą, zachowującą się podejrzanie.

Podczas spotkania w ramach programu "Dzielnicowy bliżej nas", zostały przedstawione sylwetki dzielnicowych, w rejonach których znajdują się ogródki. Omówiono także funkcjonowanie mobilnej aplikacji "Moja komenda" oraz możliwość wpływu na poziom bezpieczeństwa przez obywateli za pomocą Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Publikacja: Marta Białkowska – Błachowicz