Działania "Kaskadowy Pomiar Prędkości" - Wiadomości - KPP w Aleksandrowie Kujawskim

Wiadomości

Działania "Kaskadowy Pomiar Prędkości"

Data publikacji 13.04.2018

Dzisiaj (13.04.) policjanci aleksandrowskiej drogówki biorą udział w działaniach własnych ,,Kaskadowy Pomiar Prędkości'' których celem jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym na terenie powiatu aleksandrowskiego. Głównym celem akcji jest egzekwowanie od kierujących przestrzegania przepisów w zakresie przekraczania prędkości.

Celem kaskadowego pomiaru prędkości jest zatrzymanie tych kierujących, którzy po minięciu pierwszego patrolu policji przyspieszają przekraczając jednocześnie dozwoloną prędkość. Tego typu pomiar polega na tym, że kontrola prowadzona jest na tej samej drodze, w tym samym czasie, ale w różnych miejscach. W przeprowadzeniu takiej kontroli może brać udział kilka radiowozów policyjnych ustawionych kolejno po sobie na określonym odcinku drogi.
Kierujący, którzy nie stosują się do ograniczeń prędkości, a szczególnie ci, którzy tę prędkość rażąco przekraczają spotkają się z konsekwencjami w postaci mandatów karnych.Natomiast kierowcom, którzy rażąco przekraczają prędkość w terenie zabudowanym dodatkowo zostanie zatrzymane prawa jazdy.

 

 

p.o.
Oficer Prasowy
Komenda Powiatowa Policji
w Aleksandrowie Kujawskim
sierż.Magdalena Jóźwiak
tel. 695 880 466

Publikacja: Marta Białkowska – Błachowicz