Działania "Bezpieczny pieszy" w powiecie aleksandrowskim - Wiadomości - KPP w Aleksandrowie Kujawskim

Wiadomości

Działania "Bezpieczny pieszy" w powiecie aleksandrowskim

Data publikacji 12.04.2018

Wczoraj (11.04.) i dzisiaj (12.04) od wczesnych godzin rannych aleksandrowscy policjanci drogówki podczas kontroli rozdawali niechronionym uczestnikom ruchu drogowego elementy odblaskowe. Działania te mają na celu zwiększenie bezpieczeństwa pieszych poprzez ograniczenie liczby zdarzeń z ich udziałem, a także kształtowanie świadomości kierujących i pieszych w obszarze występujących zagrożeń.

Działania pod hasłem „Bezpieczny Pieszy” nastawione są na bezpieczeństwo pieszych. Dlatego mundurowi zwracali szczególną uwagę na to, jak wobec osób chodzących po drogach zachowują się kierowcy, ale kontrolowali również zachowanie tych "niechronionych uczestników ruchu drogowego".

Kilka osób, które poruszały się bez elementów odblaskowych odebrało od mundurowych świecące w ciemnościach opaski odblaskowe. Pieszym i rowerzystom policjanci przypominają jak ważna dla ich życia i zdrowia jest widoczność na drodze.

 

APELUJEMY!

Kierujący pojazdem zbliżając się do przejścia dla pieszych ma obowiązek zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu. Należy jednak pamiętać o tym, że fakt korzystania z oznakowanego przejścia nie upoważnia pieszego do wchodzenia na jezdnię bez upewnienia się, czy nie spowoduje to zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

 

p.o.
Oficer Prasowy
Komenda Powiatowa Policji
w Aleksandrowie Kujawskim
sierż.Magdalena Jóźwiak
tel. 695 880 466

Publikacja: Marta Białkowska – Błachowicz