Wiadomości

Aleksandrowscy policjanci, pracownik WORD i Straż Gminna spotkali się z najmłodszymi

Data publikacji 11.04.2018

Aleksandrowscy policjanci wspólnie z pracownikiem Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego we Włocławku i Strażą Gminną spotkali się z dziećmi ze szkół w Stawkach i Ostrowąsie. Organizatorzy oprócz dobrych rad mieli też prezenty.

Jak zachować bezpieczeństwo w ruchu drogowym powinien wiedzieć każdy, ale tym razem to najmłodsi uczniowie Szkoły Podstawowej w Stawkach byli adresatami spotkania, ponieważ niezwykle ważne jest aby zasady bezpiecznego poruszania się po drogach wpajane były od najmłodszych lat.

Dlatego też dzisiaj (11.04.) policjanci wspólnie ze Strażą Gminną i pracownikiem WORD we Włocławku zorganizowali spotkania dla klas I-III. Tematem było oczywiście bezpieczeństwo najmłodszych uczestników ruchu drogowego.

Do szkoły przyjechały też dzieci ze Szkoły Podstawowej w Ostrowąsie. Usłyszały wiele cennych porad jak bezpiecznie poruszać się po drogach, a najważniejszym tematem było używanie odblasków. Dzieci przy pomocy specjalnej tuby mogły same sprawdzić jak widać na jezdni po zmroku osobę posiadającą elementy odblaskowe oraz mogli skorzystać z makiety „przejścia dla pieszych”, aby zobaczyć jak poprawnie z niego korzystać.

Na zakończenie od pracowników WORD wszystkie dzieci otrzymały odblaskowe elementy w postaci opaski na rękę.

Podobne spotkanie odbędzie się w czwartek (12.04.) w Zespole Szkół w Służewie i w piątek (13.04.) w Szkole Podstawowej nr 3 i nr 1 w Aleksandrowie Kujawskim.

 

 

p.o.
Oficer Prasowy
Komenda Powiatowa Policji
w Aleksandrowie Kujawskim
sierż.Magdalena Jóźwiak
tel. 695 880 466

 

Publikacja: Marta Białkowska – Błachowicz