Pirat drogowy stracił prawo jazdy - Wiadomości - KPP w Aleksandrowie Kujawskim

Wiadomości

Pirat drogowy stracił prawo jazdy

Data publikacji 09.04.2018

Zatrzymane prawo jazdy, mandat i punkty karne - to efekt przekroczenia prędkości o 61 km/h w terenie zabudowanym przez kierującego pojazdem osobowym marki Opel Omega. Mężczyzna jechał z prędkością 111 km/h, na odcinku drogi, gdzie obowiązywało ograniczenie do 50 km/h.

W sobotę (07.04) policjanci z aleksandrowskiej drogówki zatrzymali w Przybranowie kierującego oplem, który z nadmierną prędkością poruszał się w obszarze zabudowanym. 21-latek w trakcie pomiaru jechał z prędkością 111km/h. W ten sposób przekroczył dozwoloną prędkość o 61 km/h w obszarze zabudowanym. 
W tym przypadku piractwo drogowe zakończyło się zatrzymaniem prawa jazdy na okres trzech miesięcy, mandatem oraz punktami karnymi. Prawo jazdy zostanie przesłane do właściwego starosty, który wyda formalną decyzję administracyjną o zatrzymaniu dokumentu.


Pamiętajmy, że nadmierna prędkość to ciągle główna przyczyna wypadków drogowych, a najmniejszy błąd za kierownicą może kosztować życie nie tylko swoje, ale także innych uczestników ruchu drogowego. 

Publikacja: Marta Białkowska – Błachowicz