Wiadomości

Aleksandrowscy policjanci kontrolują autokary wyjeżdzające na wycieczki

Data publikacji 05.04.2018

Wraz z nadejściem wiosny rozpoczyna się sezon wycieczek szkolnych. Aleksandrowscy policjanci w trosce o bezpieczeństwo najmłodszych przed wyruszeniem dzieci w podróż sprawdzają stan techniczny autokarów, którymi będą one podróżować. Zachęcamy organizatorów wyjazdów szkolnych do skorzystania z tej możliwości przed wyruszeniem podopiecznych w trasę.

Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży wyjeżdżających na organizowane przez szkoły wycieczki do dla policji bardzo ważna sprawa. W związku z tym, że rozpoczął się okres wzmożonych wyjazdów szkolnych aleksandrowscy policjanci rozpoczęli kontrole autokarów przewożących uczestników wycieczek. Zachęcamy rodziców i opiekunów do powiadamiania o takich wyjazdach, co umożliwi przeprowadzenie gruntownej kontroli autokaru, jak też do bacznego obserwowania autokarów i kierowców, którzy zabierają dzieci na wycieczkę. Jeżeli coś jest nie tak najlepiej poinformować o tym policję. Rodziców powinien zaniepokoić stan zewnętrzny pojazdu a także zachowanie kierowcy, które może świadczyć o tym, iż znajduje się pod wpływem alkoholu.

Organizatorzy wycieczek lub rodzice, którzy chcą aby autokar przed wyjazdem został skontrolowany przez policję, mogą ten fakt zgłosić z kilkudniowym wyprzedzeniem pod numerem telefonu 54 231 8200 lub przy pomocy wniosku z poniższego linku:

http://www.aleksandrow.kujawsko-pomorska.policja.gov.pl/kb5/ruch-drogowy/kontrola-autobusow/76148,Kontrola-Autobusow.html

Publikacja: Marta Białkowska – Błachowicz