"Trzeźwy Kierujący" na drogach powiatu aleksandrowskiego - Wiadomości - KPP w Aleksandrowie Kujawskim

Wiadomości

"Trzeźwy Kierujący" na drogach powiatu aleksandrowskiego

Data publikacji 13.03.2018

Policjanci z aleksandrowskiej „drogówki” uczestniczyli w akcji pn. „Trzeźwy kierujący”, w trakcie której sprawdzili stan trzeźwości ponad 1300 kierujących. Trzech z nich kierowało samochodem po alkoholu.

Wczoraj (12.03.) policjanci z aleksandrowskiej „drogówki” prowadzili zintensyfikowane działania „Trzeźwy kierujący”, które były elementem działań kontrolnych prowadzonych na drogach naszego województwa. Były one ukierunkowane na ujawnianie i eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierowców, a co za tym idzie na zwiększenie bezpieczeństwa na drodze. Podczas działań funkcjonariusze skontrolowali ponad 1300 kierujących. Niestety, trzech z nich zdecydowało się na jazdę za kierownicą osobowego auta, będąc pod działaniem alkoholu. Dwóch mężczyzn kierowało samochodem osobowym w stanie nietrzeźwości a jeden po użyciu alkoholu. Ponadto policjanci zatrzymali 49-latka, który kierował motorowerem pomimo zakazu sądowego.

 

PAMIĘTAJMY!!! Jeżeli nie mamy pewności co do stanu trzeźwości, nie wsiadajmy za kierownicę! Konsekwencją jazdy po alkoholu, w przypadku wykroczenia jest kara aresztu lub grzywny, natomiast przestępstwa do 2 lat pobawienia wolności. W obu przypadkach grozi utrata uprawnień do kierowania i należy się liczyć z dolegliwymi kosztami finansowymi.

Publikacja: Marta Białkowska – Błachowicz