Wiadomości

Działania "Kaskadowy Pomiar Prędkości" na drogach powiatu aleksandrowskiego

Data publikacji 12.03.2018

Wczoraj (11.03.) policjanci aleksandrowskiej drogówki wzięli udział w działaniach własnych ,,Kaskadowy Pomiar Prędkości'' których celem była poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym na terenie powiatu aleksandrowskiego. W trakcie działań mundurowi zatrzymali 1 prawo jazdy za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym.

Nadmierna prędkość nieustannie jest najczęstszą przyczyną zdarzeń drogowych, dlatego głównym celem akcji było egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości.

W trakcie działań pomiary prędkości były prowadzone na wybranych odcinkach dróg, w tym samym czasie, ale w różnych miejscach. W przeprowadzeniu takiej kontroli może wziąć udział dwa, trzy lub więcej radiowozów policyjnych ustawionych kolejno po sobie na określonym, często krótkim, odcinku drogi.

Kierujący, którzy nie stosowali się do ograniczeń prędkości, a szczególnie ci, którzy tę prędkość rażąco przekraczali spotkali się z konsekwencjami. Łącznie policjanci skontrolowali 92 kierujących, ujawnili 69 wykroczeń za przekroczenie prędkości. Jeden z kierujących przekroczył dopuszczalną prędkości  w terenie zabudowanych powyżej 50 km/h i za to wykroczenie oprócz mandatu zostało mu zatrzymane prawa jazdy.

Publikacja: Marta Białkowska – Błachowicz