Działania "Bezpieczny Pieszy" - Wiadomości - KPP w Aleksandrowie Kujawskim

Wiadomości

Działania "Bezpieczny Pieszy"

Data publikacji 08.03.2018

Wczoraj (07.03.) od wczesnych godzin rannych policjanci aleksandrowskiej drogówki wspólnie ze Strażą Gminną, podczas kontroli rozdawali niechronionym uczestnikom ruchu drogowego elementy odblaskowe. Informowali też użytkowników dróg, jak ważne jest noszenie takich elementów, zwłaszcza w trudnych warunkach drogowych, po zapadnięciu zmroku, kiedy aura lubi się nagle zmieniać.

Wczorajsze działania pod hasłem „Bezpieczny Pieszy” nastawione były na bezpieczeństwo pieszych. Dlatego mundurowi zwracali szczególną uwagę na to, jak wobec osób chodzących po drogach zachowują się kierowcy, ale kontrolowali również zachowanie tych "niechronionych uczestników ruchu drogowego".

Kilka osób, które poruszały się bez elementów odblaskowych odebrało od mundurowych świecące w ciemnościach kamizelki. Pieszym i rowerzystą policjanci przypominają jak ważna dla życia i zdrowia pieszego jest jego widoczność na drodze.

 

APELUJEMY!

Bezpośrednie wtargnięcie na jezdnię w miejscu niedozwolonym, w którym kierowcy w żaden sposób nie są przygotowani na obecność pieszego na drodze to jedna z najczęstszych przyczyn wypadków drogowych i tragicznych skutków dla nierozważnego pieszego. Podobnie ostrożnym należy być także na oznakowanych przejściach dla pieszych, w szczególności w warunkach znacznie ograniczonej opadami czy mgłą widoczności. Pamiętajmy również, że w okresie jesienno-zimowym, ubrani najczęściej w ciemną odzież, po zmroku nawet w mieście możemy być słabo widoczni, dlatego warto nosić elementy odblaskowe przyczepione do torebek lub założone na odzież, także w terenie zabudowanym.

 

Publikacja: Marta Białkowska – Błachowicz