Działania "Smog" na terenie powiatu aleksandrowskiego - Wiadomości - KPP w Aleksandrowie Kujawskim

Wiadomości

Działania "Smog" na terenie powiatu aleksandrowskiego

Data publikacji 07.03.2018

Wczoraj (06.03.) aleksandrowscy policjanci przeprowadzili akcję „Smog”. To działania, których celem jest zwrócenie uwagi na prawidłowy stan techniczny pojazdów i emisję spalin do atmosfery. Policyjne działania ukierunkowane są na wyeliminowanie z ruchu niesprawnych technicznie pojazdów, a w szczególności tych, które charakteryzują się nadmierną emisją spalin do atmosfery.

Wczoraj na terenie powiatu aleksandrowskiego przeprowadzone zostały działania pod nazwą „SMOG”. Celem tych działań jest eliminowanie pojazdów, których stan techniczny w oczywisty sposób np. przez nadmierne zadymienie, wskazuje na nieprawidłowe działanie silnika lub uszkodzenie układu wydechowego - co może wpływać na zwiększoną emisję spalin do atmosfery.

Policjanci z aleksandrowskiej komendy podczas działań „SMOG” sprawdzali, czy układ wydechowy pojazdu nie powoduje nadmiernego zadymienia, sprawdzali także sprawność układów: kierowniczego, hamulcowego i zawieszenia. Policjanci sprawdzali, czy kontrolowane pojazdy nie emitują spalin o nadmiernej toksyczności. Kierujący, których pojazdy nie spełnią wymogów określonych przepisami prawa, muszą się liczyć z utratą dowodu rejestracyjnego, który zostanie zwrócony dopiero po usunięciu usterki. Podczas tych działań na terenie powiatu policjanci dokonali 119 kontroli pojazdów i zatrzymali 4 dowody rejestracyjne.

 

Publikacja: Marta Białkowska – Błachowicz