Działania "Smog" na terenie powiatu aleksandrowskiego - Wiadomości - KPP w Aleksandrowie Kujawskim

Wiadomości

Działania "Smog" na terenie powiatu aleksandrowskiego

Wczoraj (06.03.) aleksandrowscy policjanci przeprowadzili akcję „Smog”. To działania, których celem jest zwrócenie uwagi na prawidłowy stan techniczny pojazdów i emisję spalin do atmosfery. Policyjne działania ukierunkowane są na wyeliminowanie z ruchu niesprawnych technicznie pojazdów, a w szczególności tych, które charakteryzują się nadmierną emisją spalin do atmosfery.

Wczoraj na terenie powiatu aleksandrowskiego przeprowadzone zostały działania pod nazwą „SMOG”. Celem tych działań jest eliminowanie pojazdów, których stan techniczny w oczywisty sposób np. przez nadmierne zadymienie, wskazuje na nieprawidłowe działanie silnika lub uszkodzenie układu wydechowego - co może wpływać na zwiększoną emisję spalin do atmosfery.

Policjanci z aleksandrowskiej komendy podczas działań „SMOG” sprawdzali, czy układ wydechowy pojazdu nie powoduje nadmiernego zadymienia, sprawdzali także sprawność układów: kierowniczego, hamulcowego i zawieszenia. Policjanci sprawdzali, czy kontrolowane pojazdy nie emitują spalin o nadmiernej toksyczności. Kierujący, których pojazdy nie spełnią wymogów określonych przepisami prawa, muszą się liczyć z utratą dowodu rejestracyjnego, który zostanie zwrócony dopiero po usunięciu usterki. Podczas tych działań na terenie powiatu policjanci dokonali 119 kontroli pojazdów i zatrzymali 4 dowody rejestracyjne.

 

Autor:
Publikacja: Marta Białkowska – Błachowicz