Policjanci kontrolują miejsca przebywania bezdomnych - Wiadomości - KPP w Aleksandrowie Kujawskim

Wiadomości

Policjanci kontrolują miejsca przebywania bezdomnych

Data publikacji 27.02.2018

Aleksandrowscy policjanci każdego dnia sprawdzają miejsca, w których mogą przebywać bezdomni. Docierają do osób, które korzystając z prowizorycznych miejsc noclegowych, wystawieni są na nierzadko zabójcze działania niskich temperatur. Zastanych tam bezdomnych informują, gdzie można uzyskać pomoc.

Niska temperatury stwarza zagrożenie dla życia i zdrowia osób bezdomnych, samotnych i w podeszłym wieku. Zagrożenie dotyczy także osób nietrzeźwych, przebywających na wolnym powietrzu, bądź w budynkach opuszczonych i nieogrzewanych. Szczególnie noce przynoszą znaczne spadki temperatury, dlatego aleksandrowscy  policjanci prowadzą kontrole miejsc, gdzie najczęściej przebywają bezdomni. Napotkane w nich osoby informują, w jaki sposób i gdzie mogą otrzymać pomoc w postaci noclegu, ciepłego posiłku, czy miejsca, w którym można się ogrzać. Tłumaczą, jak niebezpiecznie jest nocowanie w tak niskich temperaturach.

Nie bądźmy obojętni!!! Pamiętajmy  aby o przypadkach osób bezdomnych, wymagających pomocy, informować pod numerami alarmowymi policji: 997, 112.

 

Publikacja: Marta Białkowska – Błachowicz