Wiadomości

Działania "Prędkość" na drogach powiatu aleksandrowskiego

Data publikacji 26.02.2018

Wczoraj (25.02.) policjanci z aleksandrowskiej drogówki włączyli się w ogólnopolskie działania „Prędkość” mające na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, szczególnie w zakresie przestrzegania dozwolonej prędkości. Niestety, mimo trudnych warunków panujących na drodze, funkcjonariusze ujawnili szereg naruszeń w zakresie przestrzegania dopuszczalnych limitów prędkości.

Wczoraj na drogach miasta oraz powiatu aleksandrowskiego, a także na drodze krajowej nr 91 pojawiło się więcej patroli ruchu drogowego. Zadaniem policjantów podczas działań było przede wszystkim ujawnianie i kontrolowanie kierujących przekraczających dopuszczalną prędkość, sprawdzanie wymaganych dokumentów i stanu technicznego pojazdów oraz kontrolowanie stanu trzeźwości kierujących. Mundurowi sprawdzali również czy używane są pasy bezpieczeństwa, a także światła mijania. Funkcjonariusze zwracali też szczególną uwagę na zachowanie kierujących wobec pieszych.

Niestety, mimo trudnych warunków panujących na drodze, funkcjonariusze ujawnili szereg naruszeń w zakresie przestrzegania dopuszczalnych limitów prędkości. Mundurowi przeprowadzili 118 kontroli kierujących. W trakcie działań nałożyli 65 mandatów karnych, głównie z powodu przekroczenia dozwolonej prędkości.

Okres zimowy zdecydowanie nie sprzyja kierującym, którzy każdego dnia muszą się zmagać z trudnymi warunkami na drodze. Drogi mogą być oblodzone i śliskie, a warunki bardzo zmienne, dlatego radzimy, aby zdjąć nogę z gazu i nie śpieszyć się, bo pośpiech przy aktualnej pogodzie jest złym doradcą.

Publikacja: Marta Białkowska – Błachowicz