Wiadomości

Poszukiwany listem gończym posłużył się cudzym dokumentem

Data publikacji 12.02.2018

Policjanci z Aleksandrowa zatrzymali mężczyznę, który podczas kontroli drogowej posłużył się dowodem osobistym stwierdzającym tożsamość innej osoby. Ponadto szybko okazało się, że 37-latek jest poszukiwany na mocy listów gończych wydanych przez Sąd Rejonowy w Golubiu Dobrzyniu. Zatrzymany trafił już do zakładu karnego.

Do zdarzenia doszło w piątek (09.02.) tuż po godzinie 11.30. Policjanci z aleksandrowskiej drogówki podjęli czynności wobec kierującego samochodem osobowym, który nieprawidłowo zaparkował na ulicy Drzewnej. 37-latek okazał dowód osobisty, który wzbudził podejrzenia mundurowych. Osoba na zdjęciu nie była podobna do mężczyzny, którego mieli przed sobą. W trakcie weryfikacji danych okazało się, że mężczyzna jest poszukiwany na mocy listów gończych wydanych przez Sąd Rejonowy w Golubiu- Dobrzyniu celem doprowadzenia do zakładu karnego.

Policjanci zatrzymali 37-latka, który trafił do zakładu karnego. Nie uniknie odpowiedzialności za posłużenie się cudzym dokumentem tożsamości. To przestępstwo jest zagrożone karą do 2 lat pozbawienia wolności.

Publikacja: Marta Białkowska – Błachowicz