Wiadomości

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa w powiecie aleksandrowskim

Data publikacji 10.01.2018

Aleksandrowscy policjanci weryfikują każdą informację o miejscach zagrożonych, która dociera do nich za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Na terenie naszego powiatu działa ona od września 2016 roku. Od tego czasu mieszkańcy skorzystali z niej 596 razy.

We wrześniu 2016 roku uruchomiona została Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, dzięki której mieszkańcy naszego województwa mogą zgłaszać miejsca, które według nich są zagrożone. Narzędzie służy do poprawy bezpieczeństwa mieszkańców. Za pomocą internetu mieszkańcy powiatu aleksandrowskiego, wskazują policjantom miejsca, które uważają za zagrożone.

Od początku funkcjonowania tego narzędzia do końca 2017 roku mieszkańcy powiatu aleksandrowskiego skorzystali z niej 596 razy. Zgłoszenia, które docierają do policjantów, dotyczą głównie przekroczeń dopuszczalnej prędkości, nieprawidłowego parkowania i spożywania alkoholu w miejscach zabronionych. Spośród wszystkich zgłoszeń aleksandrowscy policjanci potwierdzili do tej pory 349 informacji.

Przypominamy, że Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa nie służy do zgłaszania interwencji,  które potrzebują natychmiastowej obsługi. W takich przypadkach należy kontaktować się bezpośrednio z dyżurnym policji pod numerami alarmowymi 997 i 112.

Publikacja: Marta Białkowska – Błachowicz