Pijany pieszy wtargnął pod samochód - Wiadomości - KPP w Aleksandrowie Kujawskim

Wiadomości

Pijany pieszy wtargnął pod samochód

Data publikacji 27.12.2017

Do szpitala trafił 68-latek, który w niedzielę (24.12.) w Ciechocinku wtargnął pod nadjeżdżający samochód i został przez niego potrącony. Mężczyzna miał ponad 2,3 promila alkoholu w organizmie.

W niedzielę około godziny 19.00 dyżurny aleksandrowskiej policji odebrał zgłoszenie od kierującego fordem, że przed chwilą potrącił mężczyznę, który wtargnął mu na drogę. Policjanci, którzy udali się na miejsce zdarzenia sprawdzili stan trzeźwości uczestników. Kierujący samochodem był trzeźwy, natomiast pieszy miał ponad 2,3 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna natychmiast trafił do szpitala.


Aleksandrowscy policjanci przypominają:
Do największej liczby wypadków z udziałem pieszych dochodzi zazwyczaj w miesiącach jesiennych i zimowych. Nieoświetlone drogi, brak wyznaczonych miejsc do bezpiecznego poruszania się pieszych po drodze (zwłaszcza poza obszarami zabudowanymi) oraz niewłaściwy sposób korzystania z dróg przez samych pieszych sprawia, że dochodzi do wielu zdarzeń drogowych.

Często też piesi nie zdają sobie sprawy, że są mało widoczni na drodze. Warto przypomnieć, że po zmroku pieszy ubrany w ciemny strój jest widziany przez kierującego pojazdem z odległości około 40 metrów. Natomiast osoba piesza, mająca na sobie elementy odblaskowe, staje się widoczna nawet z odległości 150 metrów. Te dodatkowe metry pozwalają kierowcy wyhamować i bezpiecznie ominąć pieszego.
Pamiętajmy o zachowaniu ostrożności i rozsądku na drogach!

Publikacja: Marta Białkowska – Błachowicz