Policjanci kontynuują spotkania z młodzieżą - Wiadomości - KPP w Aleksandrowie Kujawskim

Wiadomości

Policjanci kontynuują spotkania z młodzieżą

Data publikacji 18.12.2017

Policjanci z Aleksandrowa kontynuują spotkania z dziećmi i młodzieżą w szkołach na terenie naszego powiatu. Najmłodszym dzieciom policjanci tłumaczą jak bezpiecznie4 zachowywać się w ruchu drogowym, młodzież natomiast przestrzegają przed konsekwencjami nieodpowiedzialnych zachowań. Dzisiaj spotkali się z gimnazjalistami z Ciechocinka.

Ważne, by młody człowiek wiedział jakie zachowanie to już nie żart, a jakie podlega odpowiedzialności karnej. Dlatego policjanci kontynuują spotkania z uczniami szkół na terenie powiatu. Każde zajęcia oraz tematyka są dostosowane do konkretnej grupy wiekowej.

Dziasiaj poliocjanci z Aleksandrowa spotkali się dzisiaj z uczniami II i III klasy gimnazjum w Ciechocinku.Tematy poruszone przez policjantów to: używki, nierealizowanie obowiązku szkolnego, demoralizacja, czyny karalne popełniane przez osoby nieletnie, postępowanie mandatowe, nauczyciel jako funkcjonariusz publiczny oraz szereg zagrożeń, z którymi każdego dnia może się spotkać nastolatek. Policjanci tłumaczyli, że trzeba przewidywać skutki swoich wyborów. W innym razie ponosi się konsekwencje.

Publikacja: Marta Białkowska – Błachowicz