"Świeć Przykładem" już w najbliższy poniedziałek - Wiadomości - KPP w Aleksandrowie Kujawskim

Wiadomości

"Świeć Przykładem" już w najbliższy poniedziałek

Data publikacji 15.12.2017

W najbliższy poniedziałek, wtorek i środę aleksandrowscy policjanci włączą się w działania informacyjno-edukacyjne ,,ŚWIEĆ PRZYKŁADEM!”, których celem będzie poprawa bezpieczeństwa wśród niechronionych uczestników ruchu drogowego. Mundurowi będą przekazywali elementy odblaskowe i rozmawiali z pieszymi na temat czyhających na nich zagrożeń.

W dniach 18-20 grudnia 2017 roku aleksandrowscy policjanci przeprowadzą wzmożone działania pn. „Świeć przykładem”. Akcja edukacyjno-informacyjna została przygotowana przez Policję, Episkopat Polski oraz Polską Radą Ekumeniczną.

W czasie działań prowadzonych na terenie naszego powiatu, policjanci ruchu drogowego będą zwracali szczególną uwagę na to, czy poza terenem zabudowanym piesi w miejscu widocznym dla innych uczestników ruchu drogowego noszą obowiązkowe elementy odblaskowe. Policjanci będą także zwracali uwagę na rowerzystów i prawidłowe oświetlenie ich rowerów.

Akcje profilaktyczne prowadzone przez policjantów, mają na celu podniesienie świadomości uczestników ruchu drogowego, kształtowanie postaw i odpowiednich zachowań na drodze.

Publikacja: Marta Białkowska – Błachowicz